Samozřejmě: Literární život se neodehrává v newsroomech a redaktoři, kritici a většinou ani spisovatelé nemají na tvářích neurotický tik bursiánů přehazujících stiskem „entru“ miliardy. Příběhy tikají časem, který nelze zkrátit do jednoho šňupnutí a jejich hodnota se nenásobí nulami. Ba právě naopak: spolu s tím, jak se lidský život rozkládá do nanosekund a terabitů, stává se umění světem celistvějším, autentičtějším a skutečnějším, než tomu bylo kdykoliv dříve.

Jenže: Nemá-li se literární svět stát ghettem či klášterem a z člověka zůstat jen ukazováček kmitající na obrazovce a ovládající život, jenž už dávno není jeho, je třeba oba světy propojit. Literatura se musí naučit mluvit jazykem tačskrínů a vlít život mezi pixely, do nichž se zvolna rozpadají naše tváře. Je třeba najít nový vzorec pro literaturu.

Třicetiletým experimentováním s písmeny a papírem jsme jej konečně našli:

H7O   

A od dnešního dne už virtuální svět nebude tím čím doposud! Životodárná tekutina několikanásobně bohatší než voda bude denně zaplavovat integrované obvody vašich počítačů, laptopů, ipedů a smartfounů, abyste vy mohli zůstat lidmi, které ještě zcela neovládl ukazováček.

Od tohoto okamžiku bude Host – sedm dní – Online přinášet denně nové texty o literatuře.

Každé pondělí aktuality a zprávy ze světa knih, čtení a čtenářů, díky nimž vám neunikne žádná zásadní novinka, převrat nebo klep. V úterý nemilosrdné recenze a kritiky na tituly, které hýbou českou literární scénou. Ve středu nabídneme profily známých aktérů literárního života i neznámých pracantů literárního provozu, rozhovory a reportáže z výšin i podzemí. Každý čtvrtek uveřejníme provokativní komentář k aktuálním událostem v umění a kultuře obecně. V pátek se můžete ponořit do hlubin textů z akademie, filosofie, literární teorie nebo historie a víkend je vyhrazen nové beletrii – ukázkám z připravovaných knih, originálních povídek, nepublikovaných básní.

A co více, tento vzorec pro literaturu umožňuje také přenášet vaše myšlenky, názory, postoje a komentáře k jednotlivým článkům a vy se tak můžete stát spolutvůrci světa, v němž žijete.

Virtuální životabudič H7O je zde!