„Když žijete s rozepsanou knihou, měníte se každým dnem, na konci vždy vylezete v jiné podobě, než když jste ji začínal psát,“ říká spisovatelka Magdaléna Platzová. Dnes vystoupí v Divadle Husa na provázku v rámci Měsíce autorského čtení.
„Tentokrát to bude knížka založená ne na bájivém vyprávění, ale na vzpomínkách pamětníků a nejrůznějších dobových textech, od novinových zpráv přes básně zdejších německých i českých spisovatelů až po lidové anekdoty nebo kulinářské recepty,“ láká na svou připravovanou knihu Štěpán Kučera. Dnes večer bude hostem Měsíce autorského čtení v Divadle Husa na provázku.
„Každé roční období se chystám na venkov, jedu na venkov a pak utíkám z venkova zpět do Brna,“ říká sociolog a spisovatel Stanislav Biler, který dnes večer odstartuje letošní ročník Měsíce autorského čtení v Divadle Husa na provázku.
Małgorzata Lebda: Řeka jako příběh — Kritika v diskusi: Cena Jiřího Ortena — Téma a básně čísla: Původní americká literatura
Co jsou dějiny knihy? Odpovědi na tuto zdánlivě jednoduchou otázku hledá stejnojmenná antologie textů k dějinám a teorii knižní kultury. Kniha přináší studie zaměřené na téma historiografie a dějiny knih a knižní kultury, které definovaly předměty a metody historiografie knihy. Rozhovor s Jiřinou Šmejkalovou, jednou z editorek antologie a odbornicí z Ústavu informačních studií a knihovnictví.
Výběr z básní převážně současných ukrajinských básníků, které rezonují se současnou situací, připravila básnířka a překladatelka Marie Iljašenko původem z Kyjeva. V rámci cyklu diskusí Emergency Briefing, které jsou tentokrát věnovány Ukrajině, je budou číst herci Činohry ND. Diskuse a čtení proběhnou 2. března ve foyer Nové scény.