Co nového i starého byste si mohli přečíst v češtině, už víte — i díky našim zprávám, recenzím či tematickým článkům. Pro případ, že by vám to nestačilo, přicházíme s novým seriálem, ve kterém vám bude překladatelka Sylva Ficová přibližovat anglicky psaná díla. Uvedené knihy tak mohou sloužit jako tipy pro čtenáře i nakladatele.
„Kniha samozřejmě v některých bodech opakuje leccos z toho, co zaznělo už v předchozích Pithartových rozhovorech, ale někdy to klade do nových souvislostí a více dané události přibližuje mladším čtenářům,“ píše Jan Lukavec v recenzi na knihu Andrey Procházkové „Podnik s nejistým koncem. Knižní rozhovor s Petrem Pithartem“.
Bloudění až příliš velkým supermarketem. Recenze knihy „Směna“ Anny Beaty Háblové.
Letos si připomeneme 75. výročí od přijetí „Všeobecné deklarace lidských práv“, právně nezávazného, ale lidsky významného dokumentu, který poprvé a otevřeně přiznal všem lidem bez rozdílu a bez jakýchkoliv podmínek stejná práva na důstojný život. Důležitost dokumentu připomíná kniha „Deklarace“.
Pokračujeme v připomínání knižních titulů, které vám mohly při všech vydaných novinkách uniknout. Ve druhém dílu našeho seriálu představuje knihkupkyně Alena Stowasserová knihu jak pro čerstvou mládež, tak pro dospělého čtenáře.
„Heroická postava Tituby a její pohled na svět činí z románu výjimečné dílo. Otrokyně, a přesto silná žena, která si vydobyde dvakrát za svůj život svobodu, je vzdělaná, nezávislá na mužích, vládne léčitelskými schopnostmi.“ Román o čarodějnici ze Salemu není černobílý.