Horoskot

Je až s podivem, že se do 21. století dostaly věci, které v něm nemají co dělat. Fotbal, morčata, prodlužovačka nebo horoskopy. Důvěra v horoskopy se různí, zvlášť při čekání na autobus nebo plané naděje. Ostatně, nahlédněte sami a přesvědčte se, zda vám horoskop otevře oči a jestli na následujících řádcích nenaleznete slova pravdy. Povídka Horoskot pochází z připravované sbírky Sebrané spisy 4.

Kozoroh (22. 12. — 20. 1.) 

Ambiciózní a cílevědomá povaha kozorohů se vyznačuje zejména tím, že si občas nepřidávají hořčici. Vliv vlády živlu Země se projevuje schopností zříct se čehokoli, pokud se nejedná o dlaždice zdarma nebo raritní podtácky. Kozorozi jsou spolehliví a odpovědní, i když často nezvedají telefony, zejména když nebyli rok předtím v parku počítat pávy. Mají citlivé nitro a nemají rádi špendlíky, pokud nejsou hezké. Jejich vůní nebývá cedr. 

Vodnář (21. 1. — 20. 2.) 

Vodnáři, kteří bývají někdy také nazýváni ledňáčky, jsou ve svém živlu na vzduchu. Mají životní styl, až do chvíle, kdy padne orel. Jsou nezávislí, a pokud zrovna neprochází podloubím, tak i ortodoxní. Rádi experimentují, zejména v lásce a v sázení ředkviček ob záhon. Vodnáři často plánují, až do chvíle, kdy narazí na šarmantnost. Nesnáší pokrytectví, jednooké pokrývače a někteří skořici.

Ryby (21. 2. — 20. 3.) 

Ryby, ryby, ryby, znamení vodní, znamení klidné. Když myjí nádobí, nechovají poštolky. Mají urputnou snahu dosáhnout vznešených cílů nebo aspoň pro kompot. Jejich duše je citlivá, pokud nemají rozvázané tkaničky. Často čekají. Mají zásady, principy a v březnu prací prášek, pokud zbyl nějaký z února. Když nejsou mužští, jsou ženští. Chovají se sporadicky, i v hejnech. 

Beran (21. 3. — 20. 4.) 

Ber a nech být, dalo by se říct, zejména kvůli Saturnu. Vášnivost těchto rohatců se projevuje ve všem, co dělají, kromě pletí a filatelie. Často posouvají hranice svých možností nebo chodidla. Je-li nablízku Jupiter, nemusejí nutně hovořit o jezevčících nebo bledě modré. Berani jsou tělesní, alespoň dokud jsou na živu. Rádi odpočívají a těžce pracují, někdy naopak. V oblibě mají suchý led. 

Býk (21. 4. — 21. 5.) 

Býk jsi a v býka se obrátíš, aneb další čtyřnožec, pětinožec, počítáme-li ocas, se projevuje určitou otevřeností, obzvláště v uzavřených prostorách. Býci často zazimují zahrady a vkládají peníze, nejsou-li o víkendu svědky páření tetřevů. Jsou-li, pak ne. Dychtí po tom, co chtějí, nebo potřebují, pokud se zrovna nejedná o patková písma, čekanku nebo alabastr. 

Blíženec (22. 5. — 21. 6.) 

Představujete-li si blížence jako spojení hranostaje a kedlubny, nemůžete být blíž nepravdě. Ve skutečnosti se jedná o vzácné znamení, kterým trpí jen asi jedna dvanáctina veškeré populace. Blíženci mívají často čas a dost toho najdou. Když se dívají, jejich příbuzní zrovna nemusí utírat rozlitý olivový olej. Šanci na pořízenou mají především při nákupech a činnostech spjatých s plachtěním. 

Rak (22. 6. — 22. 7.) 

Pokud se Luna nachází v raku, tento čtyřocasý obojživelník nevydrží dlouho na suchu. Nezadaní raci mohou potkat člověka. Opět, nemusejí. Často se nacházejí v pravidelném pohybu, zejména ne za bouřky. Na obou stranách mají nároky a tykve. Raci jsou opatrná znamení, srdečná, a stane se málokdy, že mají ploché nohy. V kolektivu jsou oblíbeni, často nosí peří, aniž by ho drhli. Opakem raka je krab. 

Lev (23. 7. — 22. 8.) 

Lev, nebo také prav, je znamení zapálené, osobité. Lvi nemají chvíli klidu, zvlášť, když jsou prastrýci nebo trpí žloutenkou. Do vínku jim byl dán osobitý styl, plný krajáč mléka a pemza. Jsou-li to opravdu oni, nepletou se. Jako rodiče jsou pozorní, luxují a někdy v sobotu netrhají pampelišky. Setkají-li se náhodně s tygrem, nemusí o něm vědět, protože v červenci přepnuli kanál. 

Panna (23. 8. — 22. 9.) 

Panny bývají také chápány jako mužská znamení. Nepamatují si přístupová hesla, ale když ano, může k tomu dojít. Trigon Jupitera podporuje v Pannách růst. Často se setkávají s protistranami, obzvláště na cestách, chodnících, vozovkách, silnicích a dálnicích. Jejich typickou vlastností je nerozhodnost, aniž o tom musí být samy přesvědčeny. V rodině jsou hřejivé, šedé. 

Váhy (23. 9. — 23. 10.)

Váhy jsou znamení bytostně věcné. Je čistě na nich, čemu se budou věnovat, pokud se zrovna nejedná o psaní dechovkového šlágru nebo mlácení špačků. Váhy nemají rády rutinu a hlučné okapy. Vyhýbají se konfliktům, knoflíkům a konfitům, ne však kachním. Často mívají dvě misky, z poloviny plné. Jsou-li slepé, musí se poohlédnout jinde. Nesnáší ječmen, anebo ano, ale pouze nevážně. 

Štír (24. 10. — 22. 11.) 

Znamení, které nemá ve jméně až na jednu výjimku žádnou samohlásku. Lepší charakteristiku snad lze i vymyslet. Štíři nadšeně koštují, pokud to není důležité. Jejich život prolínají polštáře a guvernantky. Budují motivaci. Při činnostech zkoušejí nové jazyky, kupříkladu telecí, ale i uzené. Snadno se nadchnou, zvláště když zima nabere na účinnosti, nebo spadnou do močálu. 

Střelec (23. 11. — 21. 12.) 

Debužíruje-li střelec, létají třísky, alespoň se to tak říkalo za nás u nás na vojně. Od té doby ale Střelec mnohokrát změnil vizáž, protože by se jinak ústně nudil. Nebrání se hlubšímu poznání, kapénkám a závanům. Jeho směřování jde vždy určité. Ve prospěch Střelců hrají okolnosti, ale i absence jiter z jiných sfér. Střelci jsou laskaví, zvláště na nohou a za ušima. Nevadí jim semínka ani duha. Pokud jsou silnými kuřáky, mohou je ve středu minout slepice.